Flexi pojištění je produktem Pojišťovny České spořitelny. Jde o životní pojištění. Také o něm uvažujete? Flexi pojištění vám bude s největší pravděpodobností vyhovovat.
Krátce o Pojišťovně České spořitelny
Pojišťovna České spořitelny představuje peněžní ústav, který v České republice vznikl roku 1992. V té době si nesl název Živnostenská pojišťovna. Pod Českou spořitelnou je od roku 1995.
Patří mezi nejvýznamnější české pojišťovny. Spadá pod silnou pojišťovací společnost Vienna Insurance Group. Pojišťovna má své sídlo v Pardubicích.
O Flexi pojištění
Flexi pojištění představuje životní pojištění, které poskytuje Pojišťovna České spořitelny. Jde o rodinné pojištění. V rámci jedné smlouvy lze otevřít pojištění až pro dva dospělé a pět dětí.
Spojuje výhody životního pojištění a investování. Část peněz se totiž umisťuje do fondů. Fond se volí podle toho, jaké máte investičního portfolio a podle toho, jakou preferujete investiční strategii. Můžete více riskovat s viděnou většího zisku, ale pokud se rizik obáváte, můžete zvolit konzervativní strategii.
Kromě klasického Flexi životního pojištění, které je popsáno níže, ještě poskytuje Pojišťovna České spořitelny Flexi životní pojištění - Junior, Flexi Kapitál životní pojištění, Úvěrové životní pojištění Hypotéka, Pojištění k úvěrům České spořitelny, Pojištění klientů ČS - penzijní společnosti a pojištění pohřbu.
Proč si sjednat Flexi pojištění
Flexi pojištění má řadu výhod, pro které ho lidé volí. Bude vám vyhovovat, že jde o rodinné pojištění. Můžete v rámci produktu kombinovat a měnit pojištěná rizika dle aktuální situace. Některá rizika si můžete za nižší cenu nastavit pouze na konkrétní období.
Z dalších výhod si ještě uveďme zamykání výnosů (abyste nemohli prodělat v rámci fondů to, co už jste vydělali), bonus za věrnost a za bezeškodní průběh, pojistná ochrana již od třetí od po podpisu smlouvy, pojištění rizikových sportů na 30 dní ročně zdarma, daňové úlevy, dvojnásobné plnění u úmrtí následkem úrazu při dopravní nehodě. Výhodou je i to, že své Flexi pojištění spravujete online. Máte tak neustálý přehled.
Pojistná rizika v rámci Flexi pojištění
V rámci Flexi pojištění si sami můžete nastavit rizika, u kterých chcete být pojištění. Patří mezi ně:
- pojištění smrti z jakýchkoliv příčin a dožití: Toto plnění se vyplácí mimo dědické řízení.
- pojištění smrti následkem úrazu: Pokud k tomu dojde z důvodu dopravní nehody, pojišťovna poskytne dvojnásobek sjednané pojistné částky.
- pojištění trvalých následků úrazu: Pojišťovna plní již od 0,5 či 10 % trvalého tělesného poškození.
- pojištění denního odškodného za dobu léčení úrazu: Jde o úraz, jehož doba léčení dosáhne alespoň osmi dnů.
- pojištění pracovní neschopnosti z důvodu nemoci: Za každý den pracovní neschopnosti pojišťovna vyplatí sjednanou částku. Lze pojistit různé varianty trvání pracovní neschopnosti.
- pojištění hospitalizace: Pojišťovna vyplácí za každý započatý den hospitalizace. Pojištění má dvě varianty - hospitalizace z důvodu nemoci či úrazu.
- pojištění velmi vážných onemocnění: Poskytujete se ve variantě základní a kompletní.
- další pojištění: Z dalších pojištění, která si můžete u Pojišťovny České spořitelny sjednat v rámci Flexi pojištění, to jsou pojištění invalidity nebo dlouhodobé péče s jednorázovou výplatou pojistné částky, pojištění invalidity nebo dlouhodobé péče s výplatou doživotní renty, pojištění doživotní kapitálové renty, pojištění zproštění od placení pojistného, pojištění kapitálové hodnoty a pojistné krytí.
Způsoby platby pojistného
Uzavřete-i si Flexi pojištění, můžete ho platit různými způsoby. Jsou jimi:
- e-faktura: Najdete ji v aplikaci internetového bankovnictví Servis 24. Stačí si službu e-faktura aktivovat. Vše budete mít na jednom místě v internetovém bankovnictví, v rámci kterého také obdržíte upozornění o platbě formou SMS či na e-mail. Díky tomu na zaplacení nezapomenete. Postup aplikace služby je jednoduchý.
- inkaso z účtu: Stačí si u vaší banky aktivovat platbu inkasem z účtu a nebudete muset hlídat, zda platba pojistného odešla. Díky tomu nemusíte chodit na poštu a vyvarujete se vysokým poplatkům. Předtím si však u banky nezapomeňte ověřit maximální výši povolených inkasních plateb a jejich časové období.
- SIPO: Pokud ještě SIPO nemáte, požádáte si o spojovací číslo na pobočce České pošty. Případně jen nahlásíte změnu způsobu platby a vaše spojovací číslo.
- další způsoby: Pojistné lze platit také trvalým příkazem, poštovní poukázkou či převodem z účtu